Settle Hills Senior Race 2010
 

Position Name Club Category Time
1 Chris Waters Ambleside A.C M 00:51:53
2 Christian Holmes Wharfedale M 00:56:22
3 Neil Armitage Pudsey & Bramley A.C MV40 00:56:37
4 Kieran Horrigan Unattached MV40 00:57:26
5 Geoffrey Paul Gough Clayton-Le-Moors MV50 00:57:28
6 Ben Grant Harrogate Harriers MV60 00:57:34
7 Andrew Jebb Bingley Harriers M 00:57:42
8 Steve Webb Valley Striders MV40 00:57:48
9 John Bottomley Westerland X-Country M 00:57:56
10 Martin Holroyd Borrowdale MV40 00:58:02
11 Ged Callan Bingley Harriers M 00:58:03
12 Mark Chatterton Unattached M 00:58:37
13 Neil Holding West Pennine Runners MV50 00:58:05
14 Jo Waites Calder Valley Striders F 00:59:04
15 Tim Harvey Nidd Valley Road Runners M 00:59:17
16 Mick Cottom Garstang MV40 00:59:34
17 Matt Fretwell Settle Harriers M 01:00:54
18 Neil Hardman Clayton-Le-Moors MV40 01:01:09
19 Holly Williams Valley Striders F 01:02:45
20 Ian Page Wharfedale MV40 01:02:53
21 Brian Walton Horwich R.M.I MV50 01:02:57
22 Paul Biddupu Calder Valley Striders MV40 01:03:04
23 Nigel Armitage Pudsey Pacers M 01:03:51
24 Ivan Waigham Clayton-Le-Moors MV40 01:03:58
25 John Marsham Valley Striders M 01:04:37
26 Simon Chabriere Unattached M 01:05:19
27 Hayley Kuter Manchester YMCA Harriers F 01:05:37
28 Darren horner Keighley & Craven AC M 01:05:59
29 Andy South FRA MV40 01:07:09
30 Lionel Edwards Unattached MV50 01:07:31
31 Mike Symons Manchester YMCA Harriers MV40 01:07:35
32 Russel Cannon Helm Hill Runners MV40 01:07:53
33 Simon Smart FRA MV40 01:07:59
34 Sam Griffiths Strathearn Harriers M 01:08:08
35 Simon Harris Nidd Valley Road Runners MV40 01:08:01
36 Samuel Dalby Unattached M 01:08:46
37 Carol Morgan Nidd Valley Road Runners F 01:09:05
38 Michael Ireland Rossendale Harriers MV40 01:09:58
39 Hazel Robinson Ambleside A.C F 01:10:03
40 David Ashton Manchester YMCA Harriers MV60 01:11:08
41 David Young FRA MV50 01:11:18
42 Rachel Hill FRA F 01:11:34
43 Ian Goodyear Bingley Harriers MV60 01:11:56
44 Dave Beecroft Rothwell Harriers MV40 01:12:32
45 Tony Steward Calder Valley Striders MV50 01:12:48
46 John Wilcock Aurora Harriers MV40 01:13:08
47 Tracy Ireland Rossendale Harriers FV40 01:13:44
48 Martin Smillie Otley A.C MV50 01:13:56
49 Mark Charnley Unattached M 01:14:08
50 Ian Smith Bolton MV50 01:14:36
51 John Wallace Valley Striders MV40 01:14:44
52 Phil Robinson Nidd Valley Road Runners MV40 01:15:15
53 Stephen Symons Manchester YMCA Harriers MV40 01:15:17
54 Russel Stead Pudsey Pacers MV40 01:15:22
55 Annie Carrington Settle Harriers FV40 01:15:24
56 Stephen Dixan Valley Striders MV50 01:15:59
57 John M Orrell Blackburn Harriers MV40 01:16:19
58 Dave Culpan Calder Valley Striders MV40 01:16:21
59 Peter Robert Maxwell Unattached MV40 01:17:02
60 Emma David Nidd Valley Road Runners F 01:17:06
61 Val Kerr Ilkley Harriers FV40 01:17:12
62 Colin Best Otley A.C MV50 01:17:29
63 Martin F Walsh Lytham MV60 01:17:32
64 David Wilson Timmins FRA MV50 01:17:45
65 Paul Walsh Bowland Fell Runners MV60 01:17:46
66 Richard Treitl Clayton-Le-Moors MV50 01:18:08
67 Marie Mitton Settle Harriers FV40 01:18:25
68 Katie Ireland Rossendale Harriers F 01:19:07
69 Adrian Leigh Settle Harriers MV50 01:19:44
70 Stephanie Goodchild Manchester YMCA Harriers FV40 01:19:05
71 Neil Fairburn Baildon Runners MV40 01:20:25
72 Steve Hunn Skipton A.C MV50 01:20:34
73 Phil Corris Lancs Constabulary MV50 01:21:17
74 Mark David Nidd Valley Road Runners MV40 01:21:41
75 Kieron Ashworth Wharfedale MV40 01:21:56
76 Andrew Frame Bingley Harriers MV40 01:22:48
77 Peter Pozman Wetherby MV50 01:24:13
78 Kate Timmins Unattached F 01:25:05
79 Simon Smith Nidd Valley Road Runners MV40 01:26:43
80 Dawn Hartley Unattached FV40 01:27:07
81 Gordon Kaye Bingley Harriers MV50 01:29:12
82 Claire Watson Blackcombe Runners FV50 01:29:28
83 Andrew Biddle West Pennine Runners MV50 01:34:44